DomovŠportKoprčani se iz Celja vračajo s točko

Koprčani se iz Celja vračajo s točko

Koprčani so na težkem gostovanju v Celju prišli do točke.

Uvod tekme je bil precej živahen. Že v drugi minuti je le za malo zgrešil cilj Lovro Cvek, na drugi strani pa je Matjaž Rozman ustavil strel iz bližine po prodoru Rubena Belime.

Križman poravnal izid

V 12. minuti je moral po poskusu Tomislava Barišića posredovati vratar gostov Marijan Antolović. Tudi v nadaljevanju je bilo za odtenek konkretnejše Celje, med drugim je v 26. minuti malce izven kazenskega prostora znova nevarno sprožil Cvek, Antolović pa je žogo odbil v kot. Takoj zatem je po novi podaji iz kota ponovno streljal Cvek, tokrat z glavo, a je žoga ob posredovanju enega od gostujočih nogometašev končala malce mimo vrat.

V 34. minuti so Celjani le povedli. Tomislav Barišić je z desne strani podal v kazenski prostor, žoga je zletela mimo Gorana Cvijanovića do Janeza Piška, ki jo je nato potisnil v prazno mrežo in poskrbel za svoj prvenec v sezoni. Še pred koncem polčasa so gostje z Obale v 42. minuti poravnali izid.

Po dolgi podaji v kazenski prostor sta zamudila branilca Celja Elvedin Džinić in Barišić, do žoge je približno deset metrov do vrat prišel Sandi Križman in nato tudi neubranljivo zadel za 1 : 1. To je bil tretji Križmanov gol v sezoni.

Mojstrsko preigravanje Ibričića

V uvodu drugega polčasa so imeli pobudo znova Celjani, ki so v 56. minuti povedli. Po Cvijanovićevi podaji iz kota na drugo vratnico je Džinić z glavo žogo vrnil pred vrata, kjer je bil najspretnejši Dalibor Volaš, ki je tako dosegel svoj 12. zadetek v sezoni.

Pred njim so na lestvici strelcev le Luka Zahović (Maribor) in Dominik Glavina (Rudar) s po 15 goli, Miran Burgić (Gorica) s 14 in John Mary (Rudar) s 13 goli.

Vodstvo Celja spet ni dolgo zdržalo. V 60. minuti je Senijad Ibričić mojstrsko preigraval ob prodoru v kazenski prostor, nato pa malce z leve strani matiral še Rozmana. Za izkušenega koprskega nogometaša je bil to šesti zadetek v sezoni.

Tudi v nadaljevanju sta bili ekipi živahni in sta sprožili več strelov proti golu. Eden najnevarnejših je bil poskus Volaša v 77. minuti, ko je z bližine zadel vratnico. Dobrih deset minut kasneje je z 20 metrov močno sprožil Belima, toda žoga je poletela nekaj decimetrov čez domača vrata.

Celjani bodo v 32. krogu v soboto gostovali v Radomljah, Koprčani pa bodo gostili Domžale. *