DomovNaši krajiKoprski rokometaši prepričljivo boljši na sosedskem obračunu

Koprski rokometaši prepričljivo boljši na sosedskem obračunu

Naši krajiŠport Preglej vse novice

V koprski dvorani Bonifika si je okoli 1800 gledalcev ogledalo obalni derbi med RD Koper 2013 in RD Istrabenz plini Izola. Tekmo so dobili Koprčani z rezultatom 29 : 19.

Tradicionalno rivalstvo med Koprčani in Izolani je na tekmo privabilo okoli 1800 navijačev, kar je za obračune med dvema precej neenakovrednima nasprotnikoma prej izjema kot pravilo. Rokometaši Kopra so z novo zmago utrdili drugo mesto na ligaški lestvici. Izolani, ki v tej sezoni še niso uspeli osvojiti prvenstvenih točk, so tako tudi tokrat ostali praznih rok.

Koprčani so dominirali v napadu in obrambi. Foto: RD Koper 2013

Koprčani dominirali od prve do zadnje minute

Varovanci trenerja Jovičića so že po dvanajstih minutah igre povedli s 6 : 2. Izolani, ki v uvodnem delu nikakor niso ujeli ritma v napadu, so se kaj hitro znašli v zaostanku, ki ga ne do konca polčasa in tudi ne v nadaljevanju tekme niso uspeli izničiti. Igra je potekala povsem po notah koprskih rokometašev, na kar kaže tudi podatek, da je prednost vseskozi naraščala in dosegla največjo razliko desetih golov ravno ob zaključku tekme.

Najboljši strelec domačih je bil Tilen Sokolič, ki je zadel devetkrat, medtem ko sta za goste po štiri gole dosegla Kristjan Jurič in Domen Stopar.

Dvanajsti Kopra praznujejo 15. obletnico obstoja. Foto: RD Koper 2013

Praznik koprskih navijačev

Na lokalnem derbiju so 15-letnico obstoja obeležili tudi navijači Dvanajsti Kopra, ki so ob obletnici pripravili posebno koreografijo. Predsednik RD Koper Aljoša Bertok je predsednici navijačev Lari Skeja ob tej priložnosti izročil spominsko plaketo.

Z zmago so Koprčani še trdneje zasidrani na drugem mestu lestvice. Naslednji teden jih čaka nekoliko težji izziv, saj se odpravljajo na vroče gostovanje k prvouvrščeni ekipi RD Riko iz Ribnice. *