DomovNaši krajiKOŠARKA: Čapin popeljal Primorce do zanesljive zmage

KOŠARKA: Čapin popeljal Primorce do zanesljive zmage

Naši krajiŠport Preglej vse novice
Deli vsebino

Košarkarji Sixta Primorske so v 7. krogu lige Nova KBM za obstanek premagali Terme Olimia z 90 : 75 (63 : 61, 41 : 40, 22 : 17).

Domači košarkarji so v dvoboju z gosti iz Kopra nujno potrebovali zmago, če so želeli podaljšati upanje na obstanek v ligi. Čeprav so vodilni ekipi lige za obstanek nudili dostojen odpor, gostje so do zmage prišli šele v zadnji četrtini, so ostali praznih rok, tako da bodo že v sredo, če bo Šenčur premagal LTH Castings, tudi uradno postali drugoligaši.

S trojkami do neulovljive prednosti in zanesljive zmage

Primorci so bili v vodstvu večji del tekme, vendar si nikoli niso priigrali višje prednosti. Ob koncu prvega polčasa so domačini celo povedli z 38 : 37, na polčas pa vseeno odšli s točko zaostanka. V zadnjo četrtino so vstopili z dvema točkama manj, toda gostje so zahvaljujoč trojkam Aleksandra Čapina prišli do neulovljive prednosti in zanesljive zmage.

Najučinkovitejši igralec domače ekipe je bil Jure Štruc, ki je dosegel 18 točk, od tega tri trojke. Pri gostih je bil z enakim številom točk najuspešnejši Gaber Ožegović, tri manj (15) je prispeval Čapin.

Liga Nova KBM se bo s preostalimi tekmami sedmega kroga nadaljevala v sredo, 19. aprila. V 8. krogu pa bodo Podčetrtčani igrali pri zadnjeuvrščenem Portorožu, Koprčane pa doma čaka Šenčur GGD.