DomovŠportKoprčani ujeli Ribnico

Koprčani ujeli Ribnico

Šport Preglej vse novice
Deli vsebino

Rokometaši Kopra 2013 so na včerajšnji tekmi 14. kroga lige NLB premagali ormoški Jeruzalem s 34:31 (15:20).

Koprčani so po neodločenem izidu v Škofji Loki včeraj gostili tekmece iz Ormoža. Po prvem polčasu jim je kazalo slabo, v drugi polovici tekme pa so močno dvignili raven svoje igre in po novi zmagi po številu točk ujeli vodilne Ribničane, ki bodo v nedeljo gostili Škofjeločane.

Uvodnih dvajset minut je minilo v izenačeni predstavi, nato pa so “vinarji” zaigrali sijajno in v zadnjih desetih minutah prvega polčasa v vseh prvinah zasenčili Primorce in si na polčasu priigrali pet golov prednosti (20:15). Druga polovica drugega polčasa je minila v znamenju Koprčanov. V 46. minuti so izenačili na 25:25, nato pa po delnem izidu 4:1 v 51. minuti povedli z 29:26. To je bila dovolj velika zaloga za ne preveč stresno končnico in deveto zmago v sezoni.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Adam Bratkovič z desetimi, v ormoški pa Jure Kocbek s šestimi goli.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, tekma bo 10. februarja prihodnje leto.