DomovŠportKoprčanki Ponomarenko Janićevi srebro in bron

Koprčanki Ponomarenko Janićevi srebro in bron

Slovenska kajakašica Špela Ponomarenko Janić je v finalu na 200 metrov na evropskem prvenstvu v kajaku in kanuju na mirnih vodah v bolgarskem Plovdivu osvojila bronasto medaljo. Zmagala je Madžarka Dora Lucz. Ponomarenko Janićeva je dopoldne z Anjo Osterman že osvojila srebro med dvojci na 500 metrov.

V razburljivi tekmi so o prvem in tretjem mestu odločale stotinke. Zmagovalka je le za štiri ugnala srebrno Danko Emmo Joergensen, Slovenka pa je v boju za tretje mesto premagala Rusinjo Jeleno Anišino; Ponomarenko Janićeva je za najhitrejšo zaostala 38 stotink, Rusinja pa 45. Peta je bila Poljakinja Marta Walckiewicz (+ 0,47).

Že dopoldne skupaj z Anjo Osterman na drugo mesto

Že dopoldne sta Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman v finalu evropskega prvenstva v kajaku in kanuju na mirnih vodah v bolgarskem Plovdivu na 500-metrski razdalji osvojili drugo mesto. V finalu sta bili boljši le Nemki Franziska Weber in Tina Dietze.