DomovŠportKoprčani v zadnjih petih minutah zapravili zmago proti Kadetten Schaffhausnu

Koprčani v zadnjih petih minutah zapravili zmago proti Kadetten Schaffhausnu

Rokometaši Kopra 2013 so iztržili zgolj remi na prvi tekmi uvodnega kroga kvalifikacij za pokal Evropske rokometne zveze. V zadnjih petih minutah so zapravili prednost štirih zadetkov in se s švicarsko ekipo Kadetten Schaffhausen razšli s 25:25 (14:15).

V kvalifikacijah za pokal Ehf nastopajo tri slovenska moštva. Koper 2013 in Gorenje Velenje sta pot začela že v prvem krogu, Riko Ribnica pa se bo tekmovanju pridružila oktobra. Kvalifikacije za skupinski del obsegajo tri kroge.

Koprčani so velik del možnosti za preboj v nadaljnje tekmovanje zapravili že v dvorani Bonifika. V prvem polčasu niso znali zaustaviti madžarskega reprezentanta Gaborja Csaszarja, ki je v tridesetih minutah dosegel osem zadetkov oziroma več kot polovico vseh Kadetten Schaffhausna, v nadaljevanju, ko so imeli vse niti igre v svojih rokah, pa so naredili nekaj katastrofalnih napak.

Pri vodstvu 25:21 v 54. minuti so imeli napad, ob tem, da vratarja gostov sploh ni bilo v golu. Toda žoga je Janezu Gučku spolzela iz rok in s tem očitno tudi zmaga. Švicarji so v preostalih šestih minutah dosegli štiri zadetke, hkrati pa svojo mrežo ohranili nedotaknjeno.

Povratna tekma v Švici bo naslednjo nedeljo ob 17. uri.