DomovŠportKozlički znova okusili slast zmage

Kozlički znova okusili slast zmage

Nogometaši Kopra so v 30. krogu Prve lige Telekoma Slovenije premagali velenjski Rudar z 1 : 0 (0 : 0).

Koprčani so po šestih krogih znova okusili slast zmage in se z njo utrdili na šestem mestu prvenstvene lestvice. Pred današnjim tekmecem, ki je sedmi, imajo šest točk prednosti. Junak tekme je bil Korejec In-Hyeok Park, ki je dosegel edini zadetek na tekmi in bil predvsem v prvem polčasu najnevarnejši nogometaš na igrišču.

V prvem delu so bili konkretnejši kozlički, ki so si pripravili kar nekaj lepih priložnosti, največ že omenjeni Park. Prvi je sicer v deveti minuti zagrozil Senijad Ibričić, ki je po desni strani prišel pred vrata gostov, toda Matej Radan je dobro zaprl vse poti do mreže. Park je odlično priložnost zapravil v 25. minuti, ko je bil povsem sam na enajstih metrih, a je njegov močan poskus Radan odbil.

Velenjčani napadalno precej zadržani

Deset minut kasneje je znova osamljeni Korejec sprožil z roba kazenskega prostora, še enkrat pa je svoje delo dobro opravil velenjski vratar. Zadnjo priložnost je imel Park v 40. minuti, ko je spet poskusil z roba kazenskega prostora, a je bil premalo natančen. Velenjčani so bili napadalno precej zadržani, kljub temu pa velja omeniti strel Dominika Glavine z glavo v 14. minuti, ko je žogo poslal malo čez koprska vrata, in prosti strel Stjepana Babića v 44. minuti, ko je z dobrih 25 metrov žogo poslal mimo vrat domačih.

Junak tekme In-Hyeok Park

V drugem polčasu so domačini že v uvodnih minutah tekmece stisnili na njihovo polovico in vršili pritisk proti vratom gostov, kar se jim je obrestovalo v 64. minuti. Jean-Claude Billong je nekoliko izven svojega kazenskega prostora nespretno podal žogo, ki se je od Ibričića odbila proti Parku, ta pa jo je nato spodkopal in z lobom preko Radana z roba kazenskega prostora poslal v mrežo. Po zadetku so začeli napadati tudi knapi, a so bili zaporedni streli Babića, Daborja Bokalića in Billonga preslabi za spremembo izida. Tik pred koncem tekme je John Mary, ki je bil sicer v prepovedanem položaju, zatresel prečko koprskih vrat.

Koprčani bodo prihodnjo nedeljo v 31. krogu gostovali v Celju.

Kaj je o zmagi svojih varovancev povedal trener Igor Pamić, si lahko ogledate v spodnjem video prispevku. *