DomovNaši krajiPOKER GOLOV: Kozlički popolnoma nadigrali Radomlje

POKER GOLOV: Kozlički popolnoma nadigrali Radomlje

Naši krajiŠport Preglej vse novice

Nogometaši Kopra so v 24. krogu prve lige Telekoma Slovenije premagali Kalcer Radomlje s 4 : 1.

Koprčani so še tretjič v sezoni premagali zadnjeuvrščene Radomlje in se tako obdržali v družbi četrtouvrščene Gorice, saj imajo tako kot belo-modri 34 točk. Junak tekme je bil Courage Pekuson z dvema lepima zadetkoma. To sta bila njegova tretji in četrti zadetek v sezoni.

Courage Pekuson je bil tokrat nezaustavljiv. Foto: FC Koper

Po rezultatsko uspešnem začetku spomladanskega dela prvenstva so favorizirani Koprčani v goste dobili zadnjeuvrščene Radomlje in takoj močno pritisnili. Že v tretji minuti je po domiselni kombinaciji Jana Andrejašiča in Mateja Pučka do izjemne priložnosti prišel Senijad Ibričić, a se je z lepo obrambo izkazal vratar Aljaž Ivačič.

Izenačenje in nato znova vodstvo Koprčanov

V deveti minuti so Koprčani prek Nermina Hodžića izvedli kot, Ivačič je žogo izbil, a prekratko in le do Danijela Pranjića, ki je po lepem voleju popeljal Koprčane v vodstvo z 1:0. Radomlje so izenačile že v 24. minuti.

Radomljani so tako kronali dobrih pet minut igre, ko so odigrali par organiziranih napadov in pritisnili Koprčane v obrambo. Mladi Ganec v domačih vrstah Courage Pekuson je v 30. minuti z leve strani in po kratkem preigravanju izvrstno streljal z dvajsetih metrov, tako da je Ivačič lahko le nemočno pospremil žogo v mrežo za 2:1.

Štiri minute pozneje je po dobrem preigravanju mladi domači branilec Matic Paljk zaposlil Ibričića, ki pa je iz zelo ugodnega položaja streljal mimo gola. V zadnjih trenutkih prvega polčasa so Radomljani nenadejano imeli novo priložnost za izenačenje. V dvoboju iz oči v oči med Domnom Jugovarjem in Marijanom Antolovićem je bil zmagovalec slednji.

Gladka zmaga Koprčanov

V uvodu drugega polčasa je Balić znova lepo streljal od daleč, a je žoga za pol metra preletela prečko domačih vrat. Koper je tretjič zadel v 63. minuti. Spet je bil v glavni vlogi mladi Pekuson, ki je dosegel še en lep zadetek.

Balić pa je bil v ospredju znova v 71. minuti, ko je še tretjič na tekmi dobro streljal z razdalje, bil pa je le za las nenatančen. Tekmo je v 76. minuti v prid domačih dokončno odločil Matej Pučko, ki je po podaji Pekusona pritekel pred Ivačiča in ga s strelom pod prečko tudi zanesljivo premagal. V sodniškem dodatku je imel priložnost za peti zadetek domačih še Ibričić, a je iz ugodnega položaja z glavo meril mimo gola gostov.

Koprčani bodo v 25. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Ljubljani, Radomljani pa bodo dan prej gostili Krško.