DomovŠportKoprčani morali priznati premoč

Koprčani morali priznati premoč

Šport Preglej vse novice
Deli vsebino

Rokometaši Rika Ribnica so v 15. krogu lige NLB premagali Koper 2013 s 24:21 (8:11)..

Rokomet se po evropskem prvenstvu na Hrvaškem vrača v domače dvorane, nadaljevanje elitne slovenske lige pa je ponudilo derbi prvouvrščenih ekip lige. Dveh novih točk so se veselili prvouvrščeni Ribničani, ki so sredi drugega polčasa, med 28. in 47. minuto, nadigrali Koprčane z delnim izidom 5:0 in zaostanek 11:13 spremenili v vodstvo s tremi goli naskoka.

Prvi del je pripadel varovancem Veselina Vujovića. Koprčani so namreč po izenačenem uvodu ušli na + 3 in prednost obdržali vse do menjave strani. V drugem delu so Ribničani povedli, v 57. minuti pa so po golu Jake Molka, ki je znižal na 22:21 še enkrat trepetali za zmago, a sta Jaka Skušek in Jaka Kljun v zadnji minuti vnovič poskrbela za +3 in mirne zadnje sekunde.

Pri domačih je bil s šestimi goli najbolj učinkovit Risto Vujačić, za Koper je štiri dosegel Tilen Sokolič.

Koprčani bodo v 16. krogu v sredo v domači dvorani gostili ekipo Dobove.