DomovŠportKoprčani do zmage v končnici tekme

Koprčani do zmage v končnici tekme

V prvi tekmi 6. kroga 1. A DRL je Koprčanom šele v končnici tekme uspelo streti odpor neugodnega Trima iz Trebnjega.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so se morali za zmago pošteno potruditi, saj so jih Dolenjci pošteno namučili. Dobrih 15 minut pred koncem srečanja so zaostajali za tri gole (24 : 27), a so nato z delnim izidom 3 : 0 izenačili na 27 : 27, v prelomnih trenutkih dvoboja pa vendarle nadigrali gostujočo ekipo. V 54. minuti so povišali vodstvo na 35 : 31 in tekmo mirno pripeljali do konca ter tako prišli do pete zmage v državnem prvenstvu.

unnamed (3)

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Grega Krečič z devetimi goli in Žiga Smolnik, ki je zadel osemkrat. V gostujoči ekipi je bil najbolj uspešen Tevž Grandovec z devetimi doseženimi zadetki, Miloš Djurdjević pa jih je dosegel osem.

»Trimo ni naivna ekipa, saj igra zelo lep in tehnično izpopolnjen rokomet. Sami nismo bili dovolj agresivni, dovolili smo jim, da so razvili svojo igro. Obramba ni delovala, vratarji so imeli težko delo. Ekipi lahko samo čestitam za to, da smo vsi vztrajali do konca in kljub temu, da smo igrali slabo, premagali Trimo,« je po tekmi povedal domači trener Zoran Jovičić.

Koprčane v soboto čakajo še mednarodne obveznosti, ko se bodo v drugem krogu evropskega pokala EHF pomerili s portugalskim Portom. Povratna tekma bo teden dni kasneje v koprski Bonifiki.

* Dvorana Bonifika, 500 gledalcev, sodnika: Backović (Ljubljana) in Deržek (Ajdovščina)

Koper 2013: Vončina, Vran, Grzentič 4, Vlah 3, Krečič 9, Matjaševič, Gašperšič 3, Moljk, Gorela 1, Zugan, Rapotec 6, Smolnik 8 (5), Sokolič 1, Planinc, Ravlija, Bratkovič 4

* Trimo Trebnje: Urbič, Vencelj, Cvetko, Djurdjević 8 (2), Florjančič 1 (1), Grojzdek, Skol 7 (2), Kotar, Sikošek Pelko, Udovič 4, Sašek 2, Željko 1, M. Grandovec 1, Mlakar 1, T. Grandovec 9

* Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (5), Trimo Trebnje 6 (5)
* Izključitve: Koper 2013 16 minut , Trimo Trebnje 14 minut