DomovNaši krajiKoprskim rokometašem uspel prevzem tretjega mesta v skupnem seštevku

Koprskim rokometašem uspel prevzem tretjega mesta v skupnem seštevku

Šport Preglej vse novice
Deli vsebino

Rokometaši Kopra 2013 so v 7. krogu končnice za prvaka lige NLB premagali Urbanscape Loko z 29:23 (13:8).

Koprski rokometaši so zaradi zasedenosti svoje dvorane – v teh dneh se v Bonifiki telovadke in telovadci v športni gimnastiki merijo na tekmi za svetovni pokal – tekmo s Škofjeločani odigrali v bližnjih Škofijah in zasluženo zmagali ter se znova prebili na tretje mesto, saj so Ribničani na domačem igrišču klonili proti Celjanom.

Pot do zmage tlakovana že v prvem polčasu

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so si pot do zmage tlakovali že v prvem polčasu. Predvsem prepričljivi so bili v drugi polovici prvega dela tekme, ko so pri vodstvu z 8:7 naredili delni izid 5:1 in na velik odmor odšli s prednostjo petih golov (13:8).

Še bolj prepričljivi so bili v začetku drugega polčasa, po njihovem vodstvu osmih golov (20:12) pa je bilo jasno, da bosta točki ostali na Primorskem, čeravno so Gorenjci v sami končnici tekme več kot prepolovili visok zaostanek.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Aleks Vlah z osmimi, v gostujoči ekipi pa Grega Jamnik s šestimi goli.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, škofjeloška pa bo gostila velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v petek, 19. maja.