DomovŠportŠkofjeločani presenetili Koprčane in odnesli dve točki

Škofjeločani presenetili Koprčane in odnesli dve točki

Rokometaši Urbanscapa Loke so v soboto predzadnjem krogu končnice za prvaka v ligi NLB v gosteh premagali Koper 2013 s 27:26 (16:11).

Koprčani so doživeli tretji poraz v končnici, navzlic temu pa so dokončno osvojili četrto mesto v državnem prvenstvu, medtem ko imajo petouvrščeni Škofjeločani po zmagi dve točki naskoka pred Novomeščani.

Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša so tekmo odprli s 4:0 in bili – ob manjših nihanjih v svoji igri – vseskozi v prednosti. Koprčani so se jim v 18. minuti približali na gol zaostanka (6:7), po obdobju izenačene igre pa so sklepne minute prve polovice tekme ponovno minile v znamenju gorenjskih rokometašev, ki so si trikrat priigrali pet golov prednosti (14:9, 15:10 in 16:11).

V drugem polčasu so Škofjeločani vseskozi imeli Koprčane pod nadzorom, na vse njihove poskuse so imeli ustrezne odgovore in navkljub nekoliko slabši predstavi v sami končnici tekme dosegli tretjo zmago v skupini za razvrstitev od prvega do šestega mesta.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Aleks Kavčič s sedmimi, v poraženi pa Adam Bratkovič z desetimi goli.

Koprska zasedba bo v zadnjem krogu gostovala v Ribnici. Tekma bo v petek, 25. maja.